Forum katalogu sklepów GdzieKupic.org

Pełna wersja: Ogrzewanie podczerwienią
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Rose

Ma ktoś ogrzewanie na podczerwień? Chodzi mi głównie o panele grzejąc, zastanawiam się nad tym typem ogrzewania domu, ale wolałabym się najpierw dowiedzieć jakie są opinie na ten temat od kogoś kto już ma.

Mirosława

Dobrze rozumiem ? Chodzi Ci o panele na podczerwień? Takie biale płyty grzewcze? Jeśli tak to ja mam jakis czas temu sobie sprawiłam razem z mężem. bardzo fajnie dają ciepło, równomiernie w całym powmieszczeniu, mozna w każdym pokoju mieć inną temperaturę (ustawiasz ja sobie za pomocą termostatów). Powietrze jest przyjemne - nie suche. My mamy zawieszone wszystkie na ścianie. Fajna sprawa Poleacam. Bralismy z firmy krist dodatkowo dostalismy lampe na podczerwień. Tutaj masz stronę http://www.infrapanel.pl

BlackAngel

Też mam z tej firmy co poprzedniczka i jestem zadowolona. A jakie konretnie rzeczy chcesz wiedzieć na ten temat?

Rose

Już wiem wszystko co chciałam wiedzieć, powiedz mi tylko z jakiej firmy brałaś?

BlackAngel

KRIST z Chorzowa tu masz stronę http://www.infrapanel.pl zamawiałam telefonicznie, bardzo sympatyczna obsługa

kos

Możecie cos napisać o kosztach? Jak to wygląda w okresie zimowym, wysokość rachunków za prąd itp.

BlackAngel

Mam mieszkanie ok. 40m2 w okresie zimowym płaciłam coś w granicach 100zł. Budynek sałbo ocieplony bo 5cm.

Rose

Ja dopiero jestem na etapie zamówienia i czekam aż panele przyjdą wiec nie moge sie wypowidać na temat kosztów ogrzewania, ale jak zamawiałam to Pan mi powiedział ze miesięczne koszty do mojego mieszkania (a mieszkam w kamienicy nieocieplonej) są w granicach 3zł za metr kwadratowy w sezonie grzewczym. Zobaczymy w zimę.

kos

BlackAngel, ile masz paneli w mieszkaniu? i jaka była temperatura w pomieszczeniach w okresie zimowym? Możesz coś napisać o odczuwaniu ciepła? Jak masz regulowaną temperaturę?

BlackAngel

Mam 4 panele do tego 2 termostaty z programowaniem tygodniowym i jeden w łazience zwykły. W łazience zawsze miałam temperature ustawiona na 21 stopni. W kuchni i pokoju miałam ustawione tak, ze grzało mi rano jak do pracy się szykowalam i potem w ogole nie grzało bo nikogo nie bylo w domu, a załączało się o 16.50 zeby jak przyjde do domy bylo cieplo, a zawsze jestem cos kolo 17.30.No i na noc sobie ustawialam temperature na 19 stopni bo mi sie wtedy lepiej śpi. Co do ciepła to jest tak jak pisała Mirosława przyjemne tak jak cieplo, ktore daje słoneczko Big Grin Nie ma takiego czegoś ze jak sie wchodzi to "bucha" Ci ciepłem, tylko wszędzie jest tak samo.
Stron: 1 2
Przekierowanie